Віртуальна консультація

Нотаріат

 • 22 Січня 2015

  Яка валюта має зазначатись у попередньому договорі (чи в доларах еквівалентно гривні, чи навпаки, чи взагалі тільки в гривні)?

 • 22 Січня 2015

  Чи може у договорі зазначатись що він припиняє силу такого-то числа?

 • 16 Січня 2015

  Чи потрібно при посвідченні попереднього договору вимагати згоди подружжя як з боку Продавця, так і з боку Покупця?

 • 16 Січня 2015

  Чи може посвідчуватись попередній договір без підтвердження права власності на нерухоме майно особи, яка буде здійснювати у подальшому продаж цього майна?

 • 17 Лютого 2014

  За договором купівлі-продажу квартири на стороні продавця 4 особи (спільна часткова власність по 1/4), а покупець один. Сума договору більше 150000 гривень, але вартість частки кожного співвласника менше 150000 гривень. Чи потрібно проводити безготівковий розрахунок? Що має значення: сума договору чи сума розрахунку між сторонами — фізичними особами?

 • 17 Лютого 2014

  Що робити з Державним актом про право власності на земельну ділянку після посвідчення договору купівлі-продажу земельної ділянки: залишати у нотаріальній справі чи віддавати покупцеві з відміткою, проставленою відповідно до вимог постанови КМУ від 06.05.2009 № 439? Чи є державний акт додатком до договору в разі його залишення у справі? Дякую.

 • 04 Лютого 2014

  Чи потрібно відкривати розділ на об’єкт, якщо сторони хочуть укласти тільки договір про порядок володіння і користування нерухомим майном?

 • 04 Лютого 2014

  Якими є дії нотаріуса, коли земельний акт виданий на дві земельні ділянки (2 адреси, 2 кадастрових номери), а продавець продає одну земельну ділянку? Ставимо відмітку про продаж та залишаємо собі копію акта?

 • 28 Січня 2014

  В договорі купівлі-продажу нежитлового приміщення містився пункт (якому надали сили попереднього договору) щодо земельної ділянки, на якій розташоване це приміщення, а сам основний договір купівлі-продажу земельної ділянки мав бути укладений після виділення її в окрему земельну ділянку, оскільки вона перебуває у спільній частковій власності. Ця умова не була виконана, і зараз сторони хочуть укласти договір купівлі-продажу частки у праві власності на цю земельну ділянку. Чи потрібно спочатку внести зміни у попередній договір?

 • 23 Січня 2014

  1.Чи можна не реєструвати перехід права власності на покупця при розстрочці платежу? Якщо так, то хто буде проводити реєстрацію права власності після розрахунку? 2. Якщо можна не реєструвати перехід права при розстрочці, то чи треба дотримуватися 5-денного терміну, щоб підготувати відмову в реєстрації права до виконання умов договору?