Віртуальна консультація

Корпоративне право

  • 26 Лютого 2011

    1) Громадянин хоче заповідати належне йому приватне підприємство фізичній особі. Яке повинне бути формулювання: «Заповідаю підприємство_____, власником якого я являюся, громадянину____»?.

  • 30 Липня 2009

    Можно ли продать ООО, учредителем которого является один участник?

  • 27 Липня 2009

    Як бути, коли зміни до статуту щодо зміни учасників зареєстровані до укладення договорів про відчуження часток? Учасники ТОВ у кількості двох чоловік володіють: один 80%, інший 20% статутного капіталу товариства. З’являється іноземний (Англія) інвестор, який через свого представника (м.Київ), обіцяє перспективу для товариства в обмін на участь в товаристві шляхом купівлі-продажу статутного капіталу у одного учасника 30%, у іншого 20% з виведенням його з числа учасників. Складається протокол загальних зборів — 100% присутніх, який був посвідчений нотаріально, на якому приймається рішення про продаж 30% статутного капіталу першим учасником шляхом укладення договору купівлі-продажу статутного капіталу №02 від …, а також продаж іншим учасником усіх своїх 20% в статутному капіталі товариства шляхом укладення договору № 03 від …. та вихід учасника з товариства і введення англійського товариства з викладенням статуту в новій редакції. Цього ж дня реєструються усі зміни в затвердженому статуті в новій редакції з рівним розміром часток. Учасник який вийшов з товариства написав ще й заяву про вихід з товариства, яку нотаріально було посвідчено! Але до теперішнього часу вищевказані договори відповідно не укладені, коштів учасники за продаж своїх часток не отримали, ніякої участі англійське товариство в діяльності товариства не приймає, повноваження представника закінчились! Як можна вивести цього учасника з товариства? Визнати частково недійсним статут в новій редакції? Позивач відповідач? Нормативна база? Підскажіть будь-ласка,буду щиро вдячна

  • 20 Липня 2009

    Який склад документів необхідно подавати державному реєстратору для здійснення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, пов’язаної зі зміною складу засновників (учасників)?

  • 16 Липня 2009

    Обсуждалось на форуме, есть статья МЕН №3-2005, но к однозначному выводу не пришел, поэтому пршу ещё раз подтвердить или устранить мои сомнения, вопрос: Закрытое акционерное общество приняло на общем собрании решение преобразоваться в общество с дополнительной ответственностью. Принесли решение, Уставы новый и старый, передаточный балланс, выписку из реестра акционеров и т.д. на день подписанию принесут Вытяг, но в соответствии с решением общего собрания подписывать должны новый устав только ПРЕДСЕДАТЕЛЬ собрания и секретарь? Полагаю, что новый Устав нового общества должны подписывать все его новые учредители, включая и юр. лицо, которое тоже являлось учредителем ЗАО. Однако, обратившиеся граждане считают, что решение общего собрания имеет высшую юридическую силу, несмотря на то, что это не совпадает с законом о регистрации. Помогите, пожалуйста, аргументированно разрешить сложившуюся ситуацию. Спасибо

  • 31 Березня 2009

    Добрий день. Ще раз направлю Вам питання (можливо перший раз не дійшло) щодо повноважень директора повного товариства. До нотаріуса звернувся директор повного товариства з проханням засвідчити справжність його підпису на картках зразків підписів в банк. Виникли питання щодо можливості вчинення такої дії з огляду на те, що у повному товаристві ведення справ покладається на учасників товариства або на одного з них. В даному випадку директор не є учасником цього товариства. Які повноваження може виконувати директор повного товариства або навпаки які повноваження йому не притаманні? Чи може він , наприклад , укладати від імені товариства договори, видавати довіренності, розпоряджатися майном і т.і.? Дякую за відповідь.