Віртуальна консультація

Іпотека

  • 12 Серпня 2010

    Підскажіть, будь-ласка, чи можливе посвідчення договору купівлі-продажу і іпотечного договору в один день? Яким законом це врегульовано?

  • 27 Квітня 2010

    Подскажите, пожалуйста! Какой порядок удостоверения договора купли-продажи недвижимого имущества, которая находится в ипотеке с переводом долга на покупателя? Какие условия должны быть в договоре купли-продажи? Как снимается запрет на отчуждение недвижимого имущества?

  • 22 Квітня 2010

    Скажіть будь-ласка, зважаючи на останні зміни до ст. 120 ЗКУ та 377 ЦКУ чи можливо, на ваш погляд, оформити в іпотеку підземне приміщення (торговий центр) без документів на землю та кадастрового номера?? Приміщення зареєстровано в БТІ, проте орган Держкомзему невмотивовано відмовляється оформляти документи на земельну ділянку під цим (або над цим) приміщенням.

  • 02 Квітня 2010

    Скажіть, будь-ласка, за яким документом можливо зняти заборону з предмету іпотеки при добровільному відчуженні іпотекодавцем майна за згодою банку, якщо банк не бажає припиняти іпотеку до отримання коштів та при цьому кредитний борг не буде погашений повністю?

  • 17 Березня 2010

    надайте будь-ласка допомогу у вирішенні даного питання: У листопаді 2006 року гр. Іванов уклав з банком «А» длговір іпотеки нежитлової будівлі. У березні 2007 року міська рада продала гр. Іванову земельну ділянку на якій знаходиться будівля. Зміни в договір іпотеки не вносилися, заборона віджуження на земельну ділянку не накладалася. Термін дії договору іпотеки — до листопада 2009 року. У 2008 році гр. звернувся до нотаріуса для посвідчення договору дарування земельної ділянки гр. Івановій. Чи мав право нотаріус посвідчити договір дарування?

  • 07 Жовтня 2009

    Добрий день ! Моє запитання: Між Банком на громадянином укладено договір іпотеки майнових прав на квартиру № 3 в будинку № 5. Іпотекодавець отримав свідоцтво право власності, в якому номер квартири не 3, а № 8. Говорить, що це сталось внаслідок технічної помилки в документації забудовника. Банк просить внести зміни до договору іпотеки і накласти заборону на квартиру № 8. Але ж залишиться раніше накладена заборона на квартиру № 3, чим буде порушено права її власника. Я вважаю, що потрібно розірвати раніше укладений договір іпотеки, зняти заборону на квартиру № 3 і посвідчити новий договір іпотеки та накласти заборону відчуження на квартиру № 8. Будь ласка, допоможіть прийняти правильне рішення.

  • 12 Березня 2009

    Добрий день. Останнім часом почастішали звернення громадян з питаннями законності посвідчення нотаріусами договорів забезпечення виконання зобовязань за кредитними договорами в іноземній валюті, яка видавалась громадянам. Серед іншого громадяни наполягають на відповіді з посиланням на норми законодавяих актів щодо правомірності таких дій нотаріусів. В обгрунтування своєї точки зору щодо неправомірності дій нотаріусів громадяни приводять положення Конституції України, Цивільного Кодексу щодо того, що в Україні єдиною валютою розрахунків є гривня, зобовязання повинні виконуватись тільки в гривні, а в валюті тільки в визначених законодавством випадках, серед яких розрахунки за договорами купівлі-продажу нерухомості, авто не передбачені. На що посилатися в таких випадках нотаріусу за для того щоб не нагнітати і так складну ситуацію навколо кредитів в іноземній валюті?